Thom Artway & Band


Koncert - Club Na Rampě

Detaily akce:

Thom Artway & Band


  • Datum začátku: 28.09.2019 20:00
  • Datum konce: 29.09.2019 05:00
  • Kategorie: Koncert
  • Odkaz na FB událost:
  • Prodej online vstupenek:
  • Adresa: Kollárova 707/7, 353 01 Mariánské Lázně

Plakát akce

Thom Artway & Band

Thom Artway v ML!

Rok 2018 znamenal pro Thoma Artwaye především druhé album s názvem All I Know (Warner Music) a následné turné po ČR. Mladému muzikantovi se podařilo navázat na úspěšný debut Hedgehog (2016, Warner Music). Nahrávka All I Know je oproti prvotině rychlejší, objevuje se na ní více elektroniky a elektrických kytar. Za novou desku je nominován na cenu Anděl 2018 v katergorii Sólový interpret.
----------------------------------------------------------------
Zpěvák, textař a kytarista Thom Artway patří aktuálně k nejuznávanějším mladým muzikantům české hudební scény. Ve své tvorbě dokonale propojuje moderní zvuk s klasickým písničkářstvím. Jeho skladby jsou podmanivé díky charakteristickému hlasu a jasně rozpoznatelným melodiím.

Loni natočil Thom videoklipy All I know a Sleeping Next to You v londýnském YouTube Space studiu, kam zavítal díky výhře v projektu Czech Fresh. Oba měly celosvětovou premiéru v britských médiích, např. v legendárním anglickém magazínu Clash. Kromě toho hrál aktivně nejen doma, ale i v zahraničí: na legendárním festivalu Sziget v Maďarsku, na showcase festivalech The Alternative Great Escape v UK, Waves Vienna ve Vídni, MaMA v Paříži nebo BUSH v Budapešti, dále pak ve Švýcarsku, Lucembursku, Nizozemsku, Finsku či Polsku. Na konci roku 2018 ještě vyrazil s kapelou na první turné po Anglii a Skotsku.

Thom Artway se řadí do generace písničkářů, kteří vyrůstali s kytarou v ruce na ulicích světových měst. Jako busker začínal u Lennonovy zdi v Praze na Malé Straně. V roce 2013 nahrál EP Still Standing Unknown. V té době také strávil pět měsíců v Austrálii, kde se věnoval cestování a pouličnímu hraní. První singl I Have No Inspiration (2015) zaznamenal obrovský úspěch. Stal se hitem a na více než rok a půl ovládl přední příčky českých hitparád. Za debutové album Hedgehog získal Thom hned dvě Ceny Anděl 2016 České hudební akademie, a to v kategoriích Zpěvák roku a Objev roku. V červenci 2017 se stal výhercem v projektu Czech Fresh, který je zaměřen na podporu exportu české hudby a jehož cílem je představit umělce na mezinárodní hudební scéně.

Složení kapely
Thom Artway (Tomáš Maček) – zpěv, kytara
Ondřej Jurásek – baskytara
Martin Kudla – piano, kytara
Martin Hrabal – bicí


Sociální sítě

Sledujte nás na Instagramu a Facebooku